przemysł kulturowy, biznes muzyczny, ekonomia kultury, muzyka popularna, media, fonografia, ekonomia własności intelektualnej, zarządzanie kulturą, marketing muzyki, netlabel, mp3 blog, popular music studies
Blog > Komentarze do wpisu
"The rise of fanvestors" i inne publikacje o finansowaniu społecznościowym

W 2011 r. opracowałem dla MegaTotal.pl ankietę, która dostarczyła serwisowi wskazówek dotyczących kierunków rozwoju. Dzięki udziałowi w badaniu uzyskałem możliwość wykorzystania wyników do przeprowadzenia analiz o charakterze naukowym. Owoc prac moich i kolegi, który jest współautorem, w końcu ukazał się w najnowszym numerze czasopisma First Monday pod tytułem "The rise of fanvestors: A study of a crowdfunding community". Proces recenzji trwał bardzo długo (od czerwca 2012 r.), ale z efektu końcowego jesteśmy zadowoleni. Przy okazji chciałbym wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy wzięli udział w ankiecie oraz ekipie MegaTotal za współpracę przy badaniu.

 Przy okazji chciałbym wspomnieć o innych publikacjach, które powstały na bazie tego badania:

Szczególnie istotna jest dla nas ta ostatnia - cieszy się ona dość dużym zainteresowaniem w serwisie SSRN i zapewne niedługo będzie cytowana przez innych badaczy zajmujących się analizą zjawiska finansowania społecznościowego.

środa, 14 maja 2014, patrykgaluszka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

Biznes Muzyczny: książka o branży fonograficznej

Kliknij aby dowiedzieć się więcej
Ksiazka: Biznes Muzyczny


Add to Technorati Favorites
Creative Commons License
Pewne prawa zastrzeżone
Patryk Gałuszka
katalog blogów - wjo.pl
hit counter