przemysł kulturowy, biznes muzyczny, ekonomia kultury, muzyka popularna, media, fonografia, ekonomia własności intelektualnej, zarządzanie kulturą, marketing muzyki, netlabel, mp3 blog, popular music studies
Blog > Komentarze do wpisu
Raport "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012"

Raport pt. "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012" można już ściągnąć stąd.

Cytuję za stroną Instytutu Muzyki i Tańca:

"Raport powstał jako projekt Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC i Instytutu Muzyki i Tańca. Pierwszą próbę sporządzenia takiego raportu Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC podjęło w roku 2009, przygotowując informację o polskim rynku muzycznym w roku 2008 dla Instytutu Adama Mickiewicza na targi MIDEM. W obecnym raporcie wykorzystano wcześniejsze doświadczenia, prezentując, z pewnością wciąż niewyczerpująco, stan polskiej fonografii w 2012 roku, widziany z perspektywy firm fonograficznych, z uwzględnieniem jako tła roku 2011.

Celem projektu jest zdiagnozowanie szczególnie istotnego obszaru działania polityki kulturalnej, jakim jest rynek fonograficzny, miejsce najbardziej popularnych praktyk kulturalnych i najbardziej masowego uczestnictwa w kulturze. Liczymy, że zebrane przez zespół badawczy dane są rzetelnymi informacjami o stanie sektora kultury w Polsce, uwzględniającymi zarówno jego tradycyjne formy - płyty, jak i nowe technologie - pliki cyfrowe." (Źródło: IMiT)

Nad raportem pracowaliśmy od połowy sierpnia do połowy grudnia 2013. Zważywszy na to, że na cały projekt - nie tylko napisanie raportu, ale także przygotowanie, przeprowadzenie i opracowanie badania, mieliśmy tylko 4 miesiące, efekt końcowy oceniam bardzo dobrze. W trakcie wspomnianych czterech miesięcy udało się m.in. przeprowadzić 50 wywiadów pogłębionych z przedstawicielami firm fonograficznych oraz instytucji zajmujących się muzyką. Niektóre z tych wywiadów trwały nawet ok. 3 godziny, więc materiału do analizy było bardzo dużo. Aby zapoznać się z efektem końcowym - zapraszam do lektury tekstu raportu.

poniedziałek, 27 stycznia 2014, patrykgaluszka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/01/28 19:59:28
dużo roboty mieliście, ciekaw jestem efektów nic tylko ściągać i poczytać w drodze do domu pociągiem
-
2014/02/09 14:05:27
Dobrze, że obecnie są jeszcze instytucje które wykonują takie badania. Chociaż w PL wszystko zdaje się umierać :/

Biznes Muzyczny: książka o branży fonograficznej

Kliknij aby dowiedzieć się więcej
Ksiazka: Biznes Muzyczny


Add to Technorati Favorites
Creative Commons License
Pewne prawa zastrzeżone
Patryk Gałuszka
katalog blogów - wjo.pl
hit counter