przemysł kulturowy, biznes muzyczny, ekonomia kultury, muzyka popularna, media, fonografia, ekonomia własności intelektualnej, zarządzanie kulturą, marketing muzyki, netlabel, mp3 blog, popular music studies
Blog > Komentarze do wpisu
Badanie netlabeli - pierwsze wyniki na Phlow Magazine
Jesienią 2008 r. spędziłem prawie 4 miesiące w The Max Planck Institute for the Study of Societies w Kolonii (Niemcy). Zacząłem tam badanie netlabeli, które z czasem rozrosło się do badania szeroko rozumianej sceny netaudio. Pierwsza część badania została zakończona w grudniu 2008 r., kolejne będę realizował w 2009 r.

Nie przeprowadziłem jeszcze zasadniczej części analizy statystycznej, więc wstrzymam się z wyciąganiem głębszych wniosków. Uznałem jednak, że warto podzielić się pierwszymi wynikami. Przygotowałem krótki raport, który dziś ukazał się w magazynie Phlow. Dokładny link do pliku pdf tu. Niebawem napiszę na blogu wersję dla tych, którzy wolą czytać po polsku.
 
Jak skończę całe badanie (czeka mnie jeszcze szereg wywiadów i zbieranie danych kilkoma innymi metodami), opublikuję coś więcej. Docelowo chcę napisać  na ten temat przynajmniej kilka porządnych artykułów naukowych.
 
Przy okazji chciałbym podziękować respondentom, których kilku było z Polski. Liczę na to, że przynajmniej z częścią z Was uda mi się jeszcze przeprowadzić wywiad :)
czwartek, 12 lutego 2009, patrykgaluszka

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:

Biznes Muzyczny: książka o branży fonograficznej

Kliknij aby dowiedzieć się więcej
Ksiazka: Biznes Muzyczny


Add to Technorati Favorites
Creative Commons License
Pewne prawa zastrzeżone
Patryk Gałuszka
katalog blogów - wjo.pl
hit counter